T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
AKSARAY / AĞAÇÖREN - Kırımini Ortaokulu

Kırımini Ortaokulu

Telefon
03823367075
Belgegeçer
03823367075
WEB
http://agacorenkirimini.meb.k12.tr
Adres
Kırımini Köyü Ağaçören / AKSARAY
Vizyon
Ülkenin her yerinde insanlar tarafından adı söylendiğinde özellikleri ve başarıları ile anılan, saygı duyulan ve toplumun güvenini kazanmış bir okul olmak. Değişimi yakalayabilen; buna bağlı olarak farklılık yaratan; öğrencilerine yaşanılan zamanın gereksinimlerine karşılık düşecek beceriler kazandıran bir kurum olmak. Aldığı eğitimin karşılığını topluma verebilen ve insanlığın gelişimi için bunun önemini fark edebilen nesiller yetiştirmek. Bireysel gelişimin sürekliliğini ve artarak devam etmesinin gerekliliğini esas alırken toplumsal düşünebilmeyi teşvik etmek. Öğrencilerine rehberlik yapan, kısıtlı yaşam tecrübeleriyle fark edemeyebilecekleri ayrıntıları onlara hatırlatan, fakat kendi kararlarını almaları ve bu kararların sorumluluğunu üstlenmelerini cesaretlendiren eğitim anlayışını benimsemek. Mezunlarını, kendi değerlerini ortaya çıkarabilecekleri saygın okullara yerleştirmek Parolamız; mutlu öğrenme ortamlarında; yaparak yaşayarak öğrenmektir.
Misyon
Atatürk ilke ve devrimlerine inanan; ilişkilerinde dürüstlüğü, güveni, hoşgörüyü esas alan ve etkili iletişim kurabilen, yaşantısının her diliminde aktif olan ve zamanı iyi kullanabilen, sorumluluklarını bilen, doğal çevre ile uyum içinde yaşayabilen kültürel mirasa saygı duyan, var olan bilgiyi yeni bilgiler üretmek için kullanabilen, bilimsel, teknolojik gelişmeleri yansıtabilen, araştırmacı, sorgulayıcı, yaratıcı, öğrenme çabasına sahip, kendisi ile barışık, özgüveni gelişmiş, ülke menfaatini kendi menfaatinin üstünde tutabilen, ideali olan kişiler yetiştirmeye odaklıdır. Kırımini İlköğretim Okulu olarak; işinden zevk alan, güleryüzlü, başarılı olmayı hedefleyen "biz" bilincine sahip, sevgi dolu, kendilerini seven, kendilerine güvenen, kendileriyle barışık olmayı ilke edinmiş bir okul olmaktan gururluyuz. Parolamız; mutlu öğrenme ortamlarında; yaparak yaşayarak öğrenmektir.
Başarılar
Öğretmen :6
Rehber Öğretmen :0
Öğrenci :83
Derslik :4
Müzik Sınıfı :0
Resim Sınıfı :0
BT Sınıfı :1
Misafirhane :0
Kütüphane :1
Fen Labaratuarı :1
Hazırlık Sınıfı :0
Konferans Salonu :1
Atölye-İşlik :0
Spor Salonu :0
Öğretim Şekli :Tam Gün
Yemekhane :1
Kantin :0
Revir:0
Bahçe :0
Saatler
8.20 / 15.10
Isınma
Kalorifer
Bağlantı
ADSL (2 Mbit)
Yabancı Dil
İngilizce
Pansiyon Bilgileri
Pansiyon yoktur.
Lojman
3 - 1960 yapımı 45 metre kare 1990 yapımı 75 metre kare ve 1999 eski okulun lojman çevrilmesi sonucu üç adet lojmanı vardır.
Ulaşım
Ağaçören ve Ortaköy ilçelerinden okul saatlerine uygun toplu taşıma araçları bulunmaktadır.Aynı zamanda Ağaçören ve Ortaköy ilçelerinden hususi araçları ile geliş-gidiş yapan öğretmenlerimiz vardır.
Servis Bilgisi
Yerleşim Yeri
Ağaçören/AKSARAY
İl/İlçe Merkezine Uzaklık
Okulumuz Aksaray Merkez´e 60 KM, Ağaçören´ 20 KM uzaklıktadır.
Kontenjan Bilgileri
Sportif Etkinlikler
Bilimsel Etkinlikler
Proje Çalışmaları
Yazdır